Wielu z nas – nałogowych palaczy – budzi się z myślą „rzucam palenie”. Jednak w trakcie dnia dopadają nas wątpliwości, pytania, jak to zrobić, jak się nie poddać, czyli w efekcie – jak rzucić papierosy. Wiedza na temat szkodliwości tego nałogu jest powszechna, a mimo to wiele osób wciąż pali. Nie ma jednoznacznej rady na to, jak rzucić papierosy. Wymaga to wielu wyrzeczeń i silnej woli. Warto jednak zacząć od zaznaczenia daty w kalendarzu i przygotowania się na trudny czas i walkę z głodem nikotynowym. Na rynku dostępne są produkty, które ułatwiają pozbycie się nałogu. Warto je zastosować choćby w początkowej fazie, później można stopniowo zmniejszać dawki.

O jakich środkach mowa? O tabletkach, gumach do żucia i pastylkach, które zawierają w składzie nikotynę. Produkowane są między innymi przez Nicorette. Jest to tak zwana nikotynowa terapia zastępcza, która jest wybawieniem dla osób, którym ciężko sobie poradzić z głodem nikotynowym. W momencie zwątpienia, gdy nie można z nim wygrać, lepiej sięgnąć po taką tabletkę niż porzucić pomysł rzucenia palenia. Innymi sposobami na walkę z głodem jest znalezienie sobie zajęcia zastępczego – na przykład słuchanie muzyki czy bieganie.

Rzuć z Nicorette

Źródłem motywacji i motorem napędowym mogą być korzyści, jakie przynosi pozbycie się nałogu. Dla każdego z nas będą one inne, warto więc je zanotować i co jakiś czas sobie przypominać. Może to być lepsze samopoczucie i zdrowsza skóra czy zaoszczędzone pieniądze. Dla wielu osób samo uwolnienie się od konieczności sięgnięcia po papierosa, gdy nie ma do tego warunków, jest olbrzymim ułatwieniem. Zwiększa to komfort życia i sprawia, że nie jesteśmy niewolnikami nałogu. Korzyści jest niewątpliwie wiele, trudniej tak naprawdę znaleźć korzyści płynące z palenia. Są one wytworem naszej wyobraźni. To nieprawda, że po zapaleniu papierosa lepiej się czujemy czy jesteśmy odprężeni, jest to efekt uzależnienia. Gdy organizm dostaje oczekiwaną dawkę nikotyny, uspokajamy się i wydaje nam się, że czujemy się lepiej. Nic bardziej mylnego! Jeśli już mamy swoją wizję i listę korzyści, mamy dobry początek do tego, by poradzić sobie z nałogiem. To my sami musimy dowiedzieć się, jak rzucić palenie. Nie ma rad uniwersalnych. Pomocne natomiast będą zajęcia dodatkowe, które odciągną naszą uwagę od chęci sięgnięcia po papierosa. Na jakiś czas warto też przebywać częściej z ludźmi, którzy stronią od papierosów. Ułatwi to wytrwanie w postanowieniu. Decyzja o rzuceniu papierosów jest najtrudniejsza, jednak warto podjąć wyzwanie! Podejmij je z Nicorette – http://www.nicorette.pl/najnowsze/jak-rzucic-palenie