Kilka procent populacji cierpi na wciąż tylko zaleczaną chorobę skóry, czyli łuszczycę. Zanim sięgnie się po medykamenty, warto pomyśleć o prostszych rozwiązaniach, czyli naturalnych kosmetykach wolnych od parabenów, barwników, SLS czy substancji zapachowych nienaturalnego pochodzenie. Pielęgnacja ciała i regeneracja skóry głowy u osób cierpiących na łuszczycę czy atopowe zapalenie skóry (AZS) nie jest trudna pod warunkiem uzbrojenia się w cierpliwość.

Jak leczyć łuszczycę na głowie

Aby skutecznie pozbyć się łuszczycy na głowie, trzeba przejść przez dwa etapy. Pierwszy to usunięcie łuski, kolejny to nałożenie w wolne od złuszczeń miejsca odpowiednich środków. Do złuszczenia najlepsze będą naturalne kosmetyki z mocznikiem lub kwasem salicylowym. Natomiast regeneracja skóry głowy to przede wszystkim maści witaminowe (A i D) oraz maści dziegciowe. Przydatny będzie też naturalny szampon siarkowy.

Pielęgnacja ciała – http://www.neutrogena.com.pl/

Chcąc pozbyć się niewielkich zmian łuszczycowych z nieowłosionej skóry, warto zacząć od naturalnych kosmetyków. Podobnie jak w przypadku skóry głowy, także najlepsze będą te zawierające mocznik i witaminy. Należy tylko pamiętać, że dłuższe stosowanie maści salicylowych jest szkodliwe dla wątroby, zaś maści dziegciowe zostawiają plamy na ubraniach, których nie sposób się pozbyć, nawet piorąc silnymi detergentami w wysokich temperaturach. Niewielkie zmiany łuszczycowe czy łuszczyca skóry głowy przypominająca łupież to nadal bardziej problem estetyczny niż chorobowy. Dlatego w takim przypadku zamiast stosowania silnych maści i innych środków farmakologicznych, warto wybrać naturalne kosmetyki. Pielęgnacja ciała osoby cierpiącej na choroby skórne wymaga więcej uwagi, ale też może przynieść efekty porównywalne z działaniem silnych lekarstw, do tego bez skutków ubocznych.